مذکر ارسال بازیکن تراکتورسازی اخبار ورزشی و نتیجه های مسابقات

مذکر: ارسال بازیکن تراکتورسازی اخبار ورزشی و نتیجه های مسابقات

گت بلاگز اخبار اقتصادی و بازرگانی حباب در بازار مسکن منطقه ۵

گران‌ترین معاملات آپارتمان مسکونی در پرمعامله‌ترین منطقه پایتخت کشور عزیزمان ایران طی ماه گذشته، مربوط به واحدهای نوساز و کلید نخورده در محله‌های پرمتقاضی این م

حباب در بازار مسکن منطقه ۵

حباب در بازار مسکن منطقه ۵

عبارات مهم : ایران

گران ترین معاملات آپارتمان مسکونی در پرمعامله ترین منطقه پایتخت کشور عزیزمان ایران طی ماه گذشته، مربوط به واحدهای نوساز و کلید نخورده در محله های پرمتقاضی این منطقه بوده است.

به گزارش دنیای اقتصاد ، منطقه پنج پایتخت کشور عزیزمان ایران در ماه گذشته با بیشترین رشد قیمت مسکن در پایتخت کشور عزیزمان ایران روبه رو شد؛ به نحوی که قیمت هر مترمربع آپارتمان مسکونی در این منطقه به طور میانگین ۲۸ درصد رشد کرد. میزان رشد قیمت در بعضی محله های پرمتقاضی نظیر جنت آباد جنوبی بعضا بیش از این قیمت میانگین و بین ۳۰ تا ۴۰ درصد بود. این اوضاع موجب شکل گیری حباب قیمتی در بازار مسکن منطقه پنج شده است هست؛ به نحوی که قیمت آپارتمان در بعضی محله های پرمتقاضی این منطقه از مترمربعی ۵/ ۶ تا ۵/ ۷ میلیون تومان در معاملات نیمه اول امسال به ۸ تا ۱۰ میلیون تومان زیاد کردن یافته هست، هرچند این حباب در دو، سه هفته گذشته بزرگ تر نشد.

در عین حال بررسی داده های سامانه اطلاعات بازار املاک کشور عزیزمان ایران مشخص می کند که بخش زیادی از معاملات با قیمت های تازه مختص آپارتمان های نوساز بزرگ متراژ (بیش از ۱۰۰مترمربع) بوده هست. هر چند متقاضیان مصرفی مسکن در بازار حضور دارند و به دنبال یافتن گزینه مناسب در میان آپارتمان های کوچک و میان متراژ در مناطق مصرفی از جمله منطقه پنج هستند؛ ولی فروشنده های واحدهای با این دامنه متراژ تحت تاثیر شکل گیری حباب قیمتی ترجیح داده اند موقتا فایل های خود را از بازار خارج کنند تا شاید بتوانند در بازار شب عید به قیمت بالاتری بفروشند.

حباب در بازار مسکن منطقه ۵

نکته قابل توجه این است که قیمت آپارتمان نوساز در منطقه پنج پایتخت کشور عزیزمان ایران که همواره با برچسب منطقه مصرفی آشنا می شود، اکنون با قیمت آپارتمان های چندساله ولی تازه ساز در بعضی از محله های دو منطقه لوکس یک و سه برابر شده است است! آپارتمان های ۴ تا ۸ سال ساخت بسیاری در محله های دربند، یخچال، دزاشیب، قنات، قیطریه و نظایر آن به قیمت مترمربعی ۹ تا ۱۰ میلیون تومان در هفته های اخیر فروخته شده است که به لحاظ موقعیت سکونت از نظر بسیاری می تواند در مقایسه با منطقه پنج ممتازتر به نظر برسد. همین نزدیکی نسبی قیمت میان دو منطقه مذکور به اعتقاد مشاوران املاک باسابقه موید شکل گیری حباب در قیمت مسکن منطقه پنج است که رشد آن متوقف شده است و بعضی باور دارند ممکن است در هفته های آتی قدری تخلیه شود.

گران‌ترین معاملات آپارتمان مسکونی در پرمعامله‌ترین منطقه پایتخت کشور عزیزمان ایران طی ماه گذشته، مربوط به واحدهای نوساز و کلید نخورده در محله‌های پرمتقاضی این م

واژه های کلیدی: ایران | بازار | آپارتمان | اخبار اقتصادی و بازرگانی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs