مذکر ارسال بازیکن تراکتورسازی اخبار ورزشی و نتیجه های مسابقات

مذکر: ارسال بازیکن تراکتورسازی اخبار ورزشی و نتیجه های مسابقات

گت بلاگز اخبار اقتصادی و بازرگانی واحد پول کشور عزیزمان ایران تومان و برابر ۱۰ ریال تعیین شد

هیئت وزیران در جلسه عصر یکشنبه خود به ریاست رئیس‌جمهور، گزارش کمیسیون اقتصاد را راجع به لایحه اصلاح قانون پولی و بانکی کشور بررسی کرد. 

واحد پول کشور عزیزمان ایران تومان و برابر ۱۰ ریال تعیین شد

واحد پول کشور عزیزمان ایران تومان و برابر ۱۰ ریال تعیین شد

عبارات مهم : ایران

هیئت وزیران در جلسه عصر یکشنبه خود به ریاست مدیر جمهور، گزارش کمیسیون اقتصاد را راجع به لایحه اصلاح قانون پولی و بانکی کشور بررسی کرد.

به گزارش تسنیم، در این لایحه به احکامی راجع به نظارت، مقررات انتظامی، صندوق حمایت سپرده ها، توقف، بازسازی، ورشکستگی، انحلال و تصفیه بانک ها و مؤسسات اعتباری پرداخته شده است است.

واحد پول کشور عزیزمان ایران تومان و برابر ۱۰ ریال تعیین شد

بر پایه این لایحه واحد پول کشور عزیزمان ایران تومان و برابر 10 ریال تعیین شد.

هدف از این لایحه، تأمین ثبات، سلامت و پایداری نظام پولی و بانکی بر مبنای موازین شرعی و صیانت از منافع سپرده گذاران است که مشتمل بر کارها مناسب به منظور برون رفت مؤسسات اعتباری از شرایط نامطلوب، نحوه پیگیری به تخلفات مؤسسات اعتباری و کارها مقتضی در وقت ورشکستگی این مؤسسات می باشد.

هیئت وزیران در جلسه عصر یکشنبه خود به ریاست رئیس‌جمهور، گزارش کمیسیون اقتصاد را راجع به لایحه اصلاح قانون پولی و بانکی کشور بررسی کرد. 

همچنین به منظور تضمین سپرده های اشخاص در مؤسسه اعتباری، به صندوق گارانتی سپرده ها اجازه داده شده است با رعایت شرایط مقرر در این لایحه به فعالیت های خود ادامه دهد که بر این اساس عضویت تمامی مؤسسات اعتباری در این صندوق الزامی است.

علاوه بر این، جهت کمک به پیشرفت حرفه بانکداری، اعلام موارد عملکرد غیرحرفه ای اعضا به بانک مرکزی، تصمیم گیری و اقدام در جهت پیشگیری از مسابقه ناسالم و غیرمنصفانه بین اعضاء، هماهنگی و تصمیم گیری در خصوص نحوه تبلیغات و اطلاع رسانی بانکی در چارچوب مقررات بانک مرکزی، تشکیل هیات داوری با گارانتی اجرا در جهت حل اختلاف بین اعضاء و مشتریان و ارایه نظرات مشورتی به اعضاء، کانون بانک ها با همکاری مؤسسات اعتباری که در کشور عزیزمان ایران فعالیت می کنند، تشکیل شده است و تمامی مؤسسات اعتباری ملزم به عضویت در کانون بانک ها هستند.

مبادلات کالا در بازارچه های غیررسمی موقت مرزی ساماندهی می شود

واحد پول کشور عزیزمان ایران تومان و برابر ۱۰ ریال تعیین شد

هیات وزیران با نشانه شفافیت بخشی هرچه زیاد به مبادلات کالا از مرزها و نظارت گمرکات بر بازارچه های مرزی، با پیشنهاد وزارتخانه های کشور و صنعت، معدن و تجارت مبنی بر ساماندهی مبادله کالا در بازارچه های غیررسمی موقت مرزی موافقت کرد.

به موجب این تصمیم، وزارت کشور مکلف شد با همکاری نیروهای نظامی و انتظامی و دستگاه های اجرایی ذی ربط نسبت به هدایت و انتقال مبادلات غیررسمی مرزی در استان های آذربایجان غربی، کردستان، کرمانشاه و سیستان و بلوچستان به گمرکات رسمی یا بازارچه‏ های مرزی اقدام نماید.

هیئت وزیران در جلسه عصر یکشنبه خود به ریاست رئیس‌جمهور، گزارش کمیسیون اقتصاد را راجع به لایحه اصلاح قانون پولی و بانکی کشور بررسی کرد. 

همچنین افرادی که دارای 3 سال اقامت در فاصله حداکثر 20 کیلومتری از نقطه صفر مرزی در استان های آذربایجان غربی، کردستان و کرمانشاه و حداکثر 50 کیلومتری صفر مرزی در استان سیستان و بلوچستان قرار دارند، می توانند جهت واردات فهرست اقلام کالاهای مربوط، از تخفیف سودبازرگانی ماهانه حداکثر به مبلغ 5 میلیون ریال بهره مند گردند.

دولت همچنین در جهت استفاده از مزایای این تصویب نامه، ترانزیت اقلام کالاهای مورد نیاز مرزنشینان از سایر مبادی به بازارچه­ های مرزی و گمرکات را مجاز کرد.

واحد پول کشور عزیزمان ایران تومان و برابر ۱۰ ریال تعیین شد

حمایت دولت از نوسازی و نظارت بر استانداردسازی مخازن و جایگاه های سوخت کشور

هیات وزیران با پیشنهاد وزارت نفت مبنی بر حمایت از نوسازی، ایمن­سازی و نظارت بر استانداردسازی مخازن و جایگاه های سوخت (CNG) کشور موافقت کرد.

به موجب این تصمیم، مسئولیت تهیه و ابلاغ استانداردهای مصوب تأسیسات انواع جایگاه ها بر عهده شرکت ملی استاندارد کشور عزیزمان ایران خواهد بود و هر جایگاه دار مکلف است فقط از تأسیسات استاندارد مورد تایید این شرکت در جایگاه خود استفاده کند.

همچنین مسئولیت ایمنی هر جایگاه اعم از اجرای استاندارد طراحی ایمن جایگاه ها و نیز بکارگیری تأسیسات استاندارد در جایگاه و رعایت مقررات بهره برداری ایمن از جایگاه با داشتن گواهی ایمنی معتبر، برعهده جایگاه دار (کارفرما) است.

هیات وزیران همچنین جایگاه داران را موظف کرد هشدارهای بازرسان ایمنی و تجهیزات جایگاه ها را که کتباً به ایشان ابلاغ می شود، اجرا کنند؛ در غیر این صورت، علاوه بر توجه مسئولیت های حقوقی کیفری به ایشان، مشمول کارها پیشگیرانه شرکت پخش شرکت گاز حسب مورد خواهند شد.

علاوه بر این، جایگاه دار مکلف است نسبت به بیمه تأسیسات در برابر حوادث احتمالی آتش سوزی و انفجار اقدام نماید و در صورت وجود اشتباهات پر خطر و یا با خطر میانگین در ایمنی جایگاه، بلافاصله کارها اصلاحی و پیشگیرانه را به انجام رسانده و همزمان نیز مراتب را به وزارت کار، شرکت استاندارد و شرکت پخش گزارش نماید.

اختصاص 250 میلیارد ریال اعتبار جهت تأمین آب شرب اضطراری سیستان و بلوچستان

هیات وزیران با تخصیص داده شده است مبلغ 250 میلیارد ریال اعتبار به وزارت نیرو جهت تأمین آب شرب اضطراری استان سیستان و بلوچستان در قالب انجام حفاری آب ژرف موافقت کرد.

همچنین با تصویب دولت، دستگاه اجرایی طرح احداث خط دوم انتقال آب به زاهدان از «شرکت آب و فاضلاب سیستان و بلوچستان» به «شرکت توسعه منابع آب و نیروی ایران» عوض کردن کرد.

اختصاص 5 هزار میلیارد ریال اعتبار به جمعیت هلال احمر

با تصویب دولت، مبلغ 5 هزار میلیارد ریال اعتبار به منظور پیشگیری، آمادگی و مقابله با حوادث و سوانح آینده نگری نشده و بحران ها، در اختیار جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران قرار گرفت.

40 درصد از اعتبار یاد شده است جهت خرید بالگرد و تجهیزات امداد هوایی و باقیمانده اعتبار به صورت 60 درصد تملک دارایی سرمایه ای و 40 درصد هزینه‏ای جهت نوسازی، بازسازی، خرید و احداث پایگاه های امداد و نجات و انبارهای اضطراری، ساختمان های ستادی و اجرایی، خودروهای امداد و نجات و سایر مأموریت ها و تکالیف مندرج در قانون اساسنامه جمعیت هلال احمر تخصیص داده شده است می یابد.

سرمایه شرکت ملی گاز کشور عزیزمان ایران زیاد کردن می یابد

دولت با پیشنهاد وزارت نفت درخصوص زیاد کردن سرمایه شرکت ملی گاز کشور عزیزمان ایران از محل بدهی های بلند مدت به شرکت ملی نفت ایران، از مبلغ 69 میلیون و 370 هزار و 211 ریال به مبلغ 125 میلیون و 247 هزار و 36 ریال موافقت کرد.

تهاتر مطالبات و بدهی های تعدادی از شرکت­های شخصی و دولتی با شرکت های شخصی سازی و امور مالیاتی کشور

با تصویب دولت، مطالبات تعدادی از شرکت های شخصی و دولتی با بدهی همان شرکت ها به شرکت های امورمالیاتی کشور و شخصی سازی تهاتر شد.

واژه های کلیدی: ایران | اعتبار | استاندارد | سیستان و بلوچستان | اخبار اقتصادی و بازرگانی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs