مذکر ارسال بازیکن تراکتورسازی اخبار ورزشی و نتیجه های مسابقات

مذکر: ارسال بازیکن تراکتورسازی اخبار ورزشی و نتیجه های مسابقات

گت بلاگز اخبار اقتصادی و بازرگانی پیشنهاد زیاد کردن سقف وام خرید مسکن با استفاده از اوراق حق تقدم

مدیر امور طرح و برنامه بانک مسکن، اعلام کرد: به منظور تلاش در جهت حمایت از سمت تقاضای مصرفی مسکن و به منظور کمک به ارتقای قدرت خرید این گروه از متقاضیان، اعم از

پیشنهاد زیاد کردن سقف وام خرید مسکن با استفاده از اوراق حق تقدم

پیشنهاد زیاد کردن سقف وام خرید مسکن با استفاده از اوراق حق تقدم

عبارات مهم : صندوق

مدیر امور طرح و برنامه بانک مسکن، اعلام کرد: به منظور تلاش در جهت حمایت از سمت تقاضای مصرفی مسکن و به منظور کمک به ارتقای قدرت خرید این گروه از متقاضیان، اعم از منزل اولی ها و سایر متقاضیان مصرفی دو پیشنهاد تازه به بانک مرکزی ارائه شده است است که در صورت موافقت سیاست گذار پولی به زودی در نظام تامین مالی مسکن اجرایی خواهد شد.

پیشنهاد زیاد کردن سقف وام خرید مسکن با استفاده از اوراق حق تقدممدیر امور طرح و برنامه بانک مسکن گفت: منزل اولی هایی که مایل به انتظار یکساله جهت سپرده گذاری و دریافت تسهیلات خرید مسکن از محل صندوق بعد انداز مسکن یکم نیستند در شرایط فعلی به علت جهش قیمت مسکن و زیاد کردن فاصله قدرت خرید با قیمت مسکن نیازمند حمایت هستند.

به گزارش عصرایران به نقل از وزارت راه و شهرسازی، محمد حسن مرادی، مدیر امور طرح و برنامه بانک مسکن، اعلام کرد: به منظور تلاش در جهت حمایت از سمت تقاضای مصرفی مسکن و به منظور کمک به ارتقای قدرت خرید این گروه از متقاضیان، اعم از منزل اولی ها و سایر متقاضیان مصرفی دو پیشنهاد تازه به بانک مرکزی ارائه شده است است که در صورت موافقت سیاست گذار پولی به زودی در نظام تامین مالی مسکن اجرایی خواهد شد.

پیشنهاد زیاد کردن سقف وام خرید مسکن با استفاده از اوراق حق تقدم

وی افزود: نخستین پیشنهاد در قالب پرداخت تسهیلات صندوق بعد انداز مسکن یکم به منزل های با سقف عمر بنای حداکثر ۲۰ سال هست؛ هم اکنون این تسهیلات به واحدهای مسکونی با سقف عمربنای ۱۵ سال تعلق می گیرد؛ بانک مسکن با این پیشنهاد تلاش دارد زمینه های مورد نیاز جهت دسترسی متقاضیان منزل اولی به دامنه گسترده تری از آپارتمان های مسکونی جهت خرید را فراهم کند.

وی همچنین زیاد کردن سقف تسهیلات خرید مسکن از محل اوراق حق تقدم تسهیلات از ۶۰ به ۸۰ میلیون تومان در پایتخت کشور عزیزمان ایران و زیاد کردن به همین تناسب در سایر شهرها، را دومین پیشنهاد بانک مسکن جهت حمایت از متقاضیان مصرفی واحدهای مسکونی اعلام کرد.

مدیر امور طرح و برنامه بانک مسکن، اعلام کرد: به منظور تلاش در جهت حمایت از سمت تقاضای مصرفی مسکن و به منظور کمک به ارتقای قدرت خرید این گروه از متقاضیان، اعم از

مرادی اعلام کرد: با این پیشنهاد درصدد هستیم رقم تسهیلات خرید مسکن از طریق اوراق را به سطح تسهیلات منزل اولی ها برسانیم. یعنی به همان میزانی که در سه گروه تسهیلات صندوق بعد انداز مسکن یکم پرداخت می شود، در تسهیلات اوراق نیز تسهیلات به متقاضیان واجد شرایط در شهرهای متفاوت پرداخت شود.

مرادی توضیح داد: صندوق بعد انداز مسکن یکم به منظور هدایت منزل اولی ها به رژیم بعد انداز جهت خرید مسکن راه اندازی شد و از وقت تاسیس تاکنون با استقبال قابل قبولی از سوی متقاضیان منزل اولی روبه رو شده است هست؛ ولی در مقطع زمانی حاضر که تاثیر تسهیلات خرید مسکن با استفاده از اوراق حق تقدم به علت رشد شدید قیمت مسکن در پوشش دهی هزینه های مربوط به خرید واحدهای مسکونی کم کردن یافته است مورد نیاز است با زیاد کردن سقف تسهیلات اوراق، نسبت به تطبیق این محصول بانک(تسهیلات خرید مسکن بدون سپرده) با فضای فعلی بازار مسکن اقدام شود.

مرادی همچنین با بیان اینکه فعلا برنامه ای جهت زیاد کردن سقف تسهیلات خرید مسکن منزل اولی ها از محل سپرده گذاری در صندوق بعد انداز مسکن یکم وجود ندارد تاکید کرد: قدرت اعتباردهی با اتکا به منابع صندوق بعد انداز مسکن یکم و با توجه به منابع قابل تامین در قالب این صندوق تعیین می شود؛ از این رو و بنا بر شرایط فعلی صندوق بعد انداز مسکن یکم از بابت منابع و مصارف آن، فعلا برنامه ای جهت زیاد کردن سقف این تسهیلات وجود ندارد؛ هر چند زیاد کردن سقف عمربنای واحدهای مسکونی مشمول خرید با وام یکم به ۲۰ سال می تواند کمک موثری به منزل اولی ها جهت دسترسی به تعداد بیشتری از فایل های فروش مسکن و همچنین واحدهای مسکونی با سطح قیمت مناسب تر در بازار معاملات ملک باشد.

پیشنهاد زیاد کردن سقف وام خرید مسکن با استفاده از اوراق حق تقدم

وی افزود: بدون ایجاد اختلال در منابع و مصارف صندوق یکم از این طریق نیز محصولات تسهیلاتی بانک با شرایط فعلی بازار مسکن تطبیق داده شده است و به روزرسانی می شود.

هم اکنون سقف تسهیلات خرید مسکن با استفاده از تسهیلات صندوق بعد انداز مسکن یکم جهت متقاضیان انفرادی در شهر پایتخت کشور عزیزمان ایران ۸۰ میلیون، در مراکز استان ها و شهرهای با جمعیت بیش از ۲۰۰ هزار نفر ۶۰ میلیون و در سایر شهرها(شهرهای کوچک)، ۴۰ میلیون تومان هست؛ مطابق با پیشنهاد جدید، در صورت موافقت سیاست گذار پولی سقف تسهیلات خرید مسکن با استفاده از اوراق حق تقدم جهت متقاضیان انفرادی نیز معادل سقف فعلی تسهیلات خرید مسکن از محل صندوق بعد انداز مسکن یکم خواهد شد.

مدیر امور طرح و برنامه بانک مسکن، اعلام کرد: به منظور تلاش در جهت حمایت از سمت تقاضای مصرفی مسکن و به منظور کمک به ارتقای قدرت خرید این گروه از متقاضیان، اعم از

فعلا سقف تسهیلات خرید مسکن با استفاده از اوراق در پایتخت کشور عزیزمان ایران ۶۰ میلیون تومان، در مراکز استان ها و شهرهای با جمعیت بیش از ۲۰۰ هزار نفر ۵۰ میلیون تومان و در سایر شهرها ۴۰ میلیون تومان هست. تسهیلات خرید مسکن از محل صندوق بعد انداز مسکن یکم و تسهیلات اوراق با طول دوره بازپرداخت ۱۲ ساله به متقاضیان واجد شرایط ارائه می شود.

واژه های کلیدی: صندوق | میلیون | اندازی | تسهیلات | استفاده | اخبار اقتصادی و بازرگانی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs