مذکر ارسال بازیکن تراکتورسازی اخبار ورزشی و نتیجه های مسابقات

مذکر: ارسال بازیکن تراکتورسازی اخبار ورزشی و نتیجه های مسابقات

گت بلاگز اخبار حوادث کلاهبرداری دختر دانشجو با روبات«صیغه یاب»

دختردانشجوی 19 ساله که با طراحی روبات مجازی «صیغه یاب» به حساب‌های بانکی بیش از 100 کاربر دسترسی پیدا کرده و میلیون‌ها تومان به جیب زده بود، با ردیابی‌های پلیسی

کلاهبرداری دختر دانشجو با روبات«صیغه یاب»

عبارات مهم : روبات

دختردانشجوی 19 ساله که با طراحی روبات مجازی «صیغه یاب» به حساب های بانکی بیش از 100 کاربر دسترسی پیدا کرده و میلیون ها تومان به جیب زده بود، با ردیابی های پلیسی شناسایی و دستگیر شد.

ایران نوشت:رسیدگی به این پرونده با شکایت مرد جوانی در دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان فردیس (شعبه 2 بازپرسی) شروع شد. شاکی به بازپرس گفت: «فردی ناشناس به صورت اینترنتی 520 هزار تومان از حسابم برداشت کرده ولی هیچ ردی از او ندارم.»

با شکایت این مرد، پرونده جهت پیگیری در اختیار مأموران پلیس «فتا»ی شهرستان فردیس قرار داده شد و کارآگاهان با شناسایی صاحب حسابی که از شاکی برداشت غیرمجاز کرده بود، مبلغ 320 میلیون ریال موجودی حسابش را مسدود کردند. همچنین بررسی های فنی و تخصصی نشان داد شاکی مدتی قبل، از طریق شبکه اجتماعی خبر رسان تلگرام جهت فعال سازی روباتی به نام «صیغه یاب»، 2 هزار تومان به صورت مجازی پرداخت کرده است.

کلاهبرداری دختر دانشجو با روبات«صیغه یاب»

در ادامه مشخص شد درگاه اینترنتی پرداخت پول، متعلق به یک دختر دانشجوی ساکن تبریز هست. به این ترتیب با هماهنگی های قضایی و همکاری پدر دختر، متهم دستگیر شد. او که ابتدا منکر کلاهبرداری های مجازی بود هنگامی که با مدارک و مستندات پلیسی روبه رو شد به جرم خود اعترف کرد.«مدتی قبل با طراحی یک روبات در خبر رسان تلگرام و تبلیغ گسترده آن در کانال های تلگرامی اقدام به دزدی اطلاعات حساب های قربانیان کرده و از طریق درگاه ussd پول های سرقتی را خارج کردم.»

متهم بعد از اعتراف هایش به دادسرا انتقال یافت و حساب او نیز تا ردگیری همه مالباختگان مسدود شد.

دختردانشجوی 19 ساله که با طراحی روبات مجازی «صیغه یاب» به حساب‌های بانکی بیش از 100 کاربر دسترسی پیدا کرده و میلیون‌ها تومان به جیب زده بود، با ردیابی‌های پلیسی

سرهنگ اقبالی- مدیر پلیس فتای استان البرز-دراین باره گفت: بر اساس بررسی ها و کارشناسی های به عمل آمده از محتویات پرونده و تحقیق از متهم پرونده، مشخص شد که متهم با به دست آوردن اطلاعات حساب قربانیان از طریق روبات صیغه یاب، اقدام به برداشت از حساب آنان از طریق برداشت با درگاه ussd کرده که در این راستا با تلاش های کارشناسان خبره پلیس فتای شهرستان فردیس مراتب در دستور کار قرار داده شد و منجر به شناسایی متهم و صدور قرار مناسب جهت وی شد. با بررسی حساب های متهم، تاکنون بیش از 100 مالباخته شناسایی شده است اند که تاکنون 15 شاکی نیز در این خصوص به پلیس مراجعه کرده اند.

واژه های کلیدی: روبات | پرونده | شناسایی | کلاهبرداری | اخبار حوادث

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs