مذکر ارسال بازیکن تراکتورسازی اخبار ورزشی و نتیجه های مسابقات

مذکر: ارسال بازیکن تراکتورسازی اخبار ورزشی و نتیجه های مسابقات

گت بلاگز اخبار سیاسی و اجتماعی بازداشت بیش از 50 قاضی، کارمند، وکیل و کارشناس متخلف ، قدردانی محسنی‌اژه‌ای از سپاه پاسداران

رییس ستاد بزرگداشت هفته قوه قضاییه با اشاره به امنیت فوق‌العاده در کشور، از وزارت اطلاعات، بسیج، قوه قضاییه و به خاص سپاه پاسداران قدردانی کرد.

بازداشت بیش از 50 قاضی، کارمند، وکیل و کارشناس متخلف ، قدردانی محسنی‌اژه‌ای از سپاه پاسداران

قدردانی محسنی اژه ای از سپاه پاسداران/بازداشت بیش از 50 قاضی، کارمند، وکیل و کارشناس متخلف

عبارات مهم : پرونده

رییس ستاد بزرگداشت هفته قوه قضاییه با اشاره به امنیت فوق العاده در کشور، از وزارت اطلاعات، بسیج، قوه قضاییه و به خاص سپاه پاسداران قدردانی کرد.

به گزارش ایسنا، حجت الاسلام والمسلمین محسنی اژه ای در نشست خبری در آستانه هفته قوه قضاییه گفت: در روزهای نهایی ضیافت الهی هستیم، ان شاءالله که در این ایام نهایت بهره برداری را از سفره الهی ببریم و از عنایات خداوند در عید فطر بهره کافی ببریم.

بازداشت بیش از 50 قاضی، کارمند، وکیل و کارشناس متخلف ، قدردانی محسنی‌اژه‌ای از سپاه پاسداران

وی با اشاره به روز قدس گفت: ان شاءالله در این روز بزرگ شرکت کرده و وظیفه دینی و ملی و… خود را انجام می دهیم. از همه کسانی که امنیت فوق العاده را در کشور ایجاد کردند اعم از وزارت اطلاعات، بسیج و قوه قضاییه تقدیر می کنم، همچنین به طور خاص از سپاه پاسداران که در برخورد با تروریست ها و جریان تکفیری کارها به موقع انجام دادند و با پرتاب هوشمندانه و انهدام مقر جریان تروریستی، دل مردم را شاد کردند.

وی در ادامه فرا رسیدن هفته قوه قضاییه را تبریک گفت و افزود: هفته قوه قضاییه از اول تیرماه شروع و تا روز شهادت آیت الله بهشتی ادامه دارد. در هفته قوه قضاییه فرصتی است که قوه ببیند اقداماتی که کرده چه بوده و با مردم سخن بگوید و سخن مردم را بشنود و به مسایل سال بعد توجه داشته باشد.

رییس ستاد بزرگداشت هفته قوه قضاییه با اشاره به امنیت فوق‌العاده در کشور، از وزارت اطلاعات، بسیج، قوه قضاییه و به خاص سپاه پاسداران قدردانی کرد.

معاون اول قوه قضاییه خاطرنشان کرد: امسال به علت اینکه بعضی از ایام هفته قوه با روز قدس و عید فطر مصادف می شود، ناچارا بعضی از برنامه های مان به خارج از هفته موکول می شود.

وی با اشاره به نامگذاری ایام هفته قوه گفت: قوه قضاییه و امنیت همه جانبه، قوه قضاییه و همکاری با سایر قوا اعم از مجریه و مقننه جهت مبارزه با همه مظاهر فساد، قوه قضاییه و اقتصاد مقاومتی و حمایت از کارآفرین که شعار سال هست، قوه قضاییه و خدمت بهتر و ساده تر به مردم و تکریم ارباب رجوع، قوه قضاییه و تجدید میثاق با آرزوی بزرگ های انقلاب و امام راحل، قوه قضاییه و ولایت مداری و بصیرت انقلابی و قوه قضاییه و تجلیل از شهدا و ایثارگران اسامی روزهای هفته قوه قضاییه است.

محسنی اژه ای خاطرنشان کرد: پنجشنبه دیدار با خانواده شهدا و جانبازان و ایثارگران، شنبه حضور مسئولان در مرقد امام و تجدید میثاق با آرزوی بزرگ های بنیانگذار جمهوری اسلامی، نهم تیرماه که جمعه هفته بعد است حضور همه روسای دادگستری و بعضی مسئولان در نمازهای جمعه و صحبت قبل از خطبه های نماز جمعه و 11 تیر ماه هم همایش سراسری با حضور همه مسئولان عالی کشوری و لشکری برگزار می شود. 12 تیر ماه نیز دیدار با مقام رهبری و ارایه گزارش سال قبل خدمت ایشان هست. 14 تیر ماه نیز مصاحبه ریاست قوه با رسانه ملی در شبکه یک بعد از خبر 21 انجام می شود.

بازداشت بیش از 50 قاضی، کارمند، وکیل و کارشناس متخلف ، قدردانی محسنی‌اژه‌ای از سپاه پاسداران

وی اظهار کرد: امروز در بسیاری از کلانشهرها رفت و آمد مردم هم هزینه بر است و وقت زیادی را می طلبد؛ لذا تلاش کردیم ارایه خدمت به مردم تسهیل شود و هم هزینه و هم وقت کمتری صرف کنند. از جمله کارهایی که در شهریور سال گذشته شروع شد ابلاغ الکترونیک بود. چندین میلیون ابلاغ در ماه های آخر سال 95 انجام شد. ثبت الکترونیکی در شرکت ثبت اسناد و املاک توسعه یافت، به گونه ای که بیش از 92 درصد از کل خدمات ثبتی که در سال 95 به مردم ارایه شده، به صورت الکترونیکی بوده است و بعضی از استعلامات به طور میانگین ظرف 48 ساعت انجام شده است هست. به طور مشخص 12 میلیون و 958 هزار و 115 مورد ثبت سند الکترونیک داشتیم. از بین بردن دفاتر املاک ثبتی در شرکت ثبت نیز از دیگر کارها بود.

رییس ستاد بزرگداشت هفته قوه قضاییه گفت: سال گذشته نظارت دیوان عالی هم به صورت الکترونیکی و میدانی تقویت شد. نظارت حفاظت و اطلاعات قوه قضاییه و نظارت دادسرای انتظامی قضات نیز تقویت شد هم از طریق الکترونیکی و هم از طریق دستی. از جمله کارها در جهت تقویت نظارت این بود که در سال 95 بیش از 50 قاضی و کارمند و وکیل و کارشناس متخلف را بازداشت کردیم و بیش از 185 نفر از دلالان و کارچاق کن ها و کسانی که تحت جعل عنوان و یا منتسب کردن به بعضی از افراد از مردم کلاهبرداری می کردند را دستگیر کردیم.

رییس ستاد بزرگداشت هفته قوه قضاییه با اشاره به امنیت فوق‌العاده در کشور، از وزارت اطلاعات، بسیج، قوه قضاییه و به خاص سپاه پاسداران قدردانی کرد.

معاون اول قوه قضاییه گفت: با اینکه در سال گذشته ورودی پرونده زیاد بود، ولی توانستیم از موجودی مان کم کنیم، البته موجودی دیوان عالی زیاد کردن یافت. پرونده ها در شرکت قضایی نیروهای مسلح کم کردن یافت، در سال 95 حدود 7 درصد این شرکت نسبت به سال قبل آن با کم کردن پرونده مواجه شد. همچنین دیوان عدالت اداری از آن جا که صلاحیتش زیاد کردن یافت – در سال های 93 و 94 زیاد کردن سنگین پرونده داشت – با تلاش قضات در دیوان عدالت اداری در سال 95 نسبت به 94، 4/2 درصد کم کردن پرونده داشتیم. همچنین در دیوان عدالت اداری 259 مصوبه دستگاه های اجرایی ابطال شد. در شرکت بازرسی نیز در سال 95، 7016 مورد بازرسی داشتیم.

وی ادامه داد: در رابطه با معوقات بانکی در سال های قبل کارها خوبی انجام شد. نمی خواهم بگویم که کم شده است یا زیاد که متاسفانه کم نشده هست، ولی قوه در رابطه با معوقات بانکی قدم بسیار بزرگی برداشت. در سال 95، 48 هزار و 500 میلیارد ریال به وسیله اجراییات شرکت ثبت معوقات بانکی وصول شد.

بازداشت بیش از 50 قاضی، کارمند، وکیل و کارشناس متخلف ، قدردانی محسنی‌اژه‌ای از سپاه پاسداران

محسنی اژه ای خاطرنشان کرد: یکی از مسایلی که در سال 95 مورد اهتمام بود ارایه خدمت بهتر و علمی تر به مردم بود که در این رابطه یکی از مسایل مورد توجه آموزش بود. در سال 95، 84 هزار و 808 ساعت به ضابطین آموزش داده شد که در سال 96 ادامه دارد. در سال 95 دو میلیون و 905 هزار و 438 ساعت هم به کارمندان اداری در بخش های متفاوت آموزش داده شد. دو میلیون و 430 هزار و 433 مورد آموزش هم به مجموعه اعضای شوراهای حل اختلاف در سراسر کشور داده شد.

معاون اول قوه قضاییه بیان کرد: یکی دیگر از کارها ما تخصصی کردن پیگیری ها به پرونده های حقوقی و کیفری بود. تلاش شد که شعبات تا آنجا که مقدور بوده در جهت پیگیری به قاچاق کالا و ارز و مواد مخدر و مسایل مربوط به محیط زیست و کشتیرانی و امور دریا به صورت تخصصی پیگیری شود. همچنین توجه و تقویت هر چه زیاد نظارت بود که دادستانی کل در سال 95 بر دادسراها نظارت خود را انجام داد و زیاد کردن داد.

محسنی اژه ای گفت: یکی از مسایل مهم که با آن روبرو بودیم و در سال 95 کارهای زیادی در این خصوص شده است و شاید در سال های آینده ادامه یابد مساله زندان هست. ما در این زمینه هم کمبود بودجه و هم کمبود پرسنل و فضا داریم. در سالیان گذشته دولت موظف بوده که اردوگاه هایی رابسازد که ساخته نشده هست. بعد از اصلاح قانون آیین دادرسی و مجازات اسلامی که اجازه داده شد جهت احکام حبس مجازات های جایگزین تعیین شود، البته دستورالعملی در نظر گرفته شد و تا انجا که قانون اجازه می دهد مجازات های دیگر جایگزین حبس تعیین شود.

وی خاطرنشان کرد: اقدام دیگر استفاده از دستگاه های الکترونیکی جهت کنترل محکومان به حبس در خارج از زندان است که قانون اجازه داد و کار آن شروع شده است و امیدواریم ادامه یابد. در سال 95، 39 هزار و 791 نفر مورد عفو قرار گرفتند. سارقین مسلح و کلاهبردارها و کسانی که مسایل امنیتی دارند و دست درازی به بیت المال کردند، استثناء هستند و مشمول عفو نمی شوند، ولی افرادی که واکنش‌ها خوبی در زندان داشتند و احساس شده است که پشیمان بوده و در برنامه های آموزشی زندان شرکت کرده، مورد عفو قرار می گیرند، البته 15 روز به زندانیان واجد شرایط مرخصی داده می شود که خواهش دارم از خانواده ها که برگردند. 2/45 درصد زیاد کردن مرخصی در سال 95 نسبت به سال 94 داشتیم. همچنین 15 هزار و 754 نفر از آزادی مشروط استفاده کردند. کلاس های آموزشی در سال گذشته چشمگیر بود، از جمله انس با قران و مسابقه های قرآن و ما

کسانی را داریم که کل قرآن را در زندان حفظ کردند که کار ارزشمندی هست. دیروز دو مورد را آوردند که امضا کردم. یکی 13 جز و دیگری 14 جز را حفظ کرده بود و ما درخواست کردیم یک درجه تخفیف از سوی مقام رهبری به آنها داده شود.

محسنی اژه ای با اشاره به کمبود کارمند اداری در قوه قضاییه، گفت: آینده نگری شد که در برنامه ششم اجازه دهند که کارمند و قاضی جذب کنیم، در سال 95، 1070 قاضی جذب و 313 قاضی بازنشسته شدند و 1017 نفر کارمند جذب و 678 نفر کارمند منفصل شدند.

معاون اول قوه قضاییه بیان کرد: در سال 95، 186 برنامه ملی و 1329 برنامه استانی به وسیله معاونت پیشگیری قوه قضاییه انجام شد. 9 درصد کم کردن در ورودی پرونده های دعاوی خانواده داشتیم، کارها پیشگیرانه باعث این امر شد. توقف قیمت رشد طلاق توافقی داشتیم که با کارها موثر معاونت پیشگیری انجام شده است بود، البته با همکاری سایر دستگاه ها صورت گرفت و ما یک درصد کم کردن نسبت به سال قبل داشتیم.

وی گفت: اختلافاتی که بین زوجین بوده و در دادگاه به صلح رسیدند با اقداماتی که انجام شد در سال 95، 8 درصد در زمینه صلح و سازش زیاد کردن داشتیم. همچنین در سال گذشته 8600 پرونده های ورودی مواد مخدر بوده که کمتر شده است هست. 17 مورد مرکز درمانی به 24 مورد زیاد کردن یافت، همچنین 4 درصد پرونده دزدی های خرد کمتر داشتیم.

واژه های کلیدی: پرونده | کارمند | کارمند | قوه قضاییه | محسنی اژه ای | اخبار سیاسی و اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs